IDOS jízdní řády a přehledJízdní řády IDOS nabízejí velké množství užitečných funkcí a jednou z nich je i řazení vlaků. To se hodí zejména tehdy, když máme na vlak koupenou místenku a potřebujeme vědět, který vagón v pořadí bude ten náš. Při výběru stačí obvykle zadat pouze vlakovou stanici a číslo vlaku. Pak už jen klikneme na Hledat a ukáže se nám obrázek s řazením tohoto vlaku. Když pak klikneme na některý vůz, v samostatném okně se nám otevře velký plánek tohoto vozu včetně detailních popisků a informací. Řazení vlaků si můžeme nechat otevřít i ve formátech PDF nebo XLS.

V autobazaru AAA Auto naleznete největší počet ojetých vozů ihned skladem.

IDOS jízdní řády autobusů a vlaků v mobilních telefonech

Jízdní řády autobusů a vlaků IDOS můžeme pohodlně používat i ve svých mobilních telefonech. V nich si můžeme vybrat buď mezi klasickou internetovou verzí, která funguje stejným způsobem, jako když ji používáme na počítači nebo notebooku a nebo si do svého přístroje můžeme stáhnout některou z mnoha IDOS aplikací, které nám umožní vyhledávat vybraná spojení nebo jízdní řády ještě rychleji a pohodlněji. Aplikace s IDOS jízdními řády autobusů a vlaků jsou většinou bezplatné a můžeme si je stáhnout na všech třech hlavních operačních systémech, tedy Android, iOS a Windows Phone. Kromě oficiální aplikace IDOS existuje i několik alternativních aplikací, které jsou v některých ohledech i lepší než základní IDOS aplikace. Určitě stojí za to vyzkoušet jich víc a pak si vybrat tu, se kterou budeme nejvíce spokojení a bude se nám s ní nejlépe pracovat. Většinou je u těchto aplikací potřeba abychom byli připojení k internetu, nicméně existují i některé, se kterými je možné vyhledávat příslušná spojení i offline – patří mezi ně např. CG Transit, který má ovšem tu nevýhodu, že je placený. U těch bezplatných se bez připojení k internetu neobejdeme.

IDOS autobusy vás dovedou na to místo kam právě teď potřebujete. Jízdní řády vám pomohou chytit váš spoj ve správnou dobu.Nejlepší aplikace s IDOS jízdními řády autobusů a vlaků

Podíváme se blíže na ty nejlepší aplikace pro mobilní telefony nebo tablety, které obsahují IDOS jízdní řády autobusů a vlaků. Představíme si vždy tři nejznámější aplikace pro každý ze tří nejpoužívanějších operačních systémů – Android, iOS a Windows Phone. 

Booking.com pro snadnou rezervaci vašeho hotelu.

Jízdní řády pro Android

Jízdní řády – oficiální aplikace s jízdními řády IDOS, jejímž autorem je František Hejl. Velmi kvalitní a dobře zpracovaná aplikace, která obsahuje spoustu funkcí, které usnadňují práci s jízdními řády nebo při vyhledávání dopravního spojení. Hledat v ní můžeme meziměstské autobusové i vlakové jízdní řády a navíc i jízdní řády v jednotlivých MHD. Aplikace využívá oficiálních dat z IDOSu, takže informace v ní jsou vždy aktuální a přesné. Stáhnout si ji můžeme zdarma z internetového obchodu Google Play.

Pubtran – velmi oblíbená a skvěle zpracovaná aplikace, která je dokonce nejlépe hodnocená ze všech jízdních řádů pro operační systém Android. Stejně jako v předchozím případě, tak i zde je jejím autorem František Hejl. Všechna data jsou čerpána přímo z IDOSu a výhodou Pubtranu je řada užitečných funkcí jako je např. inteligentní našeptávač zastávek, který vyhledávání výrazně urychluje, dále pak historie hledání nebo možnost uložit si vybrané spojení do kalendáře. I Pubtran si můžeme v obchodě Google Play stáhnout zdarma.

CG Transit – vynikající aplikace s jízdními řády, která na rozdíl od předchozích dvou umožňuje vyhledávání spojení offline. Můžeme tak najít aktuální odjezd autobusu, vlaku či MHD aniž bychom museli být připojení k internetu. Aplikace jako taková je na Google Play ke stažení zdarma a bezplatný je i první měsíc jejího užívání. Po měsíci je však třeba si zakoupit vybrané datové soubory se zvolenými jízdními řády. Aplikace je velmi kvalitní a pokud nám nevadí si za její užívání připlatit, je vhodnou alternativou vůči bezplatným aplikacím, se kterými můžeme vyhledávat jen online.

Levné zájezdy do mnoha destinací.

Jízdní řády pro iOS

Jízdní řády iDnes.cz – oficiální aplikace IDOS jízdních řádů autobusů a vlaků. Stáhnout si ji můžeme na iTunes zdarma a kromě meziměstských jízdních řádů a spojení v ní nechybí ani jízdní řády MHD. Aplikace čerpá svoje data z IDOSu a nabízí spoustu funkcí, mimo jiné možnost přímého nákupu SMS jízdenky ve vybraných městech nebo GPS lokalizaci. Jediná alternativa, pokud máte iPhone a nechcete za aplikaci s jízdními řády platit. CG Transit – stejně jako v případě Androidu, tak i pokud máte mobil s operačním systémem iOS, můžete si do něj stáhnout tuto aplikaci. I tady platí, že samotná aplikace je zdarma, ale po jednom měsíci je nutné si koupit datové soubory s jízdními řády. Velkou výhodou CG Transitu je kromě možnosti vyhledávání offline také to, že obsahuje nejen české jízdní řády autobusů a vlaků, ale můžeme si v něm vyhledat i vlakové jízdní řády mnoha evropských zemí, MHD v cca 50 městech na Slovensku a dokonce i MHD v přibližně 20 městech v USA a Kanadě. CG Transit si můžeme stáhnout z internetového obchodu iTunes. IDOS do kapsy – další alternativa pro všechny majitele iPhonů. Aplikace obsahuje jízdní řády vlaků, MHD v cca šedesátce českých měst a také jízdní řády letadel. Mezi funkce, které IDOS do kapsy nabízí patří mimo jiné možnost nákupu SMS jízdenky, podrobné informace o jednotlivých vlacích, odesílání spojů přes esemesku nebo e-mail a mnoho dalších funkcí.

Jízdní řády pro Windows Phone

WMM jízdní řády – ani majitelé mobilů s Windows Phone nejsou ochuzeni o kvalitní aplikace s jízdními řády. První z nich umožňuje hledání dopravních spojení autobusy, vlaky, letadly a městskou hromadnou dopravou. Pomocí WMM jízdních řádů si můžeme i koupit SMS jízdenku, vyhledávat bezbariérová spojení nebo hledat si zastávky přímo na mapě. Aplikace je ke stažení v obchodě Windows Phone Store za 41,99 Kč.

CG Transit – tato aplikace nechybí ani na Windows Phone. V tomto případě je ale aplikace placená (stojí 52,49 Kč) a vyžaduje aby byl mobilní telefon připojený k internetu. Kromě běžného vyhledávání spojení umožňuje CG Transit také zobrazení na mapě, posílání SMS jízdenek, možnost vyhledávání z aktuální pozice atd. Kromě češtiny je aplikace přeložené také do slovenského a anglického jazyka.

Jízdní řády v Praze – tato aplikace je oproti předchozím dvěma zcela zdarma. Umožňuje vyhledávání spojení na území našeho hlavního města včetně přehledu aktuálních výluk v dopravě. Aplikace je velmi přehledná a jednoduchá a stáhnout si ji můžeme v internetovém obchodě Windows Phone Store.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti MAFRA a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!